Nuorten FJO/Kymijoki Shiai 27.11.2010 Kouvola

Categories

Results

DG-32
1.Jannika HELLGRENNummelan Judo/FIN
2.Valeria LYSENKOMurmansk/RUS
DG-36
1.Noora JOKINENBodonos/FIN
2.Caris Helena KAUPOokami/EST
3.Senja TERIAHOMaskun Tempo/FIN
DG-40
1.Veronika ALEYNIKOVATosno/RUS
2.Sini OINONENHämeenlinnan JS/FIN
3.Emilia KANERVAKirkkonummen JS/FIN
3.Lotta NAESENIUSKnivsta/SWE
DG-44
1.Ksenia IVANOVASpartak Vyborg/RUS
2.Ida ERIKSSONMolkom JK/SWE
3.Noora NYKÄNENHoljutai/FIN
DG-52
1.Anna KRISHCUKSergiev-Posad/RUS
2.Kseniia BARANOVATosno/RUS
3.Irina KUCHERENKOSpartak Vyborg/RUS
3.Linn JONSSONMolkom JK/SWE
5.Julia KAUTTOSobudo/FIN
5.Claudia MIETTINENBodonos/FIN
DG+52
1.Ksenia SUROGINASpartak Vyborg/RUS
2.Olga KOMAROVATosno/RUS
DB-30
1.Mikhail BOROKJudo School 2, St. P/RUS
2.Saku LAINEHämeenlinnan JS/FIN
3.Saku HEINILÄHämeenlinnan JS/FIN
3.Kirill KUNITSINJudo School 2, St. P/RUS
DB-34
1.Jakov POPOVBudolinn Judokool/EST
2.Emil NYKÄNENSakura/FIN
3.Pyry PAJARITikkurilan Judokat/FIN
3.Alexey BUKINLenkai/RUS
5.Henrik ASKLÖFKirkkonummen JS/FIN
5.Nikita BOGOMAZOVPobeda/RUS
DB-38
1.Artur TVAURIJukara/FIN
2.Vladislav KIRILOVJudo School 2, St. P/RUS
3.Erik LISSELSPIF Judo/SWE
3.Luukas SAHAHämeenlinnan JS/FIN
5.Denis KUZNETSOVJUDO-SAMBO Medvezheg/RUS
5.Igor MAKAROVBuffen-Do/EST
DB-42
1.Eeetu HEINONENChikara/FIN
2.Samuel KOKKONIEMIKaustisen Pohjan-Vei/FIN
3.Vadim AUDREEVSpartak Vyborg/RUS
3.Alexandr VOLKOVPobeda/RUS
5.Markus MERIÖMaskun Tempo/FIN
5.Aake KESÄLÄJudo-Kan/FIN
DB-46
1.Mark POTAPOVSpordiklubi Põhjakot/EST
2.Artur PANAITOVJudo School 1, St. P/RUS
3.Noel LAGNELIUSBorlänge JK/SWE
3.Henric TREUTIGERSaltsjö JK/SWE
5.Roman BORODULINTosno/RUS
5.Ilia BABUSHKINSpartak Vyborg/RUS
DB-50
1.Markkus Olaf MILLENDOokami/EST
2.Timo HEISKANENLahden JS/FIN
3.Henri BERGGRENMeido-kan/FIN
3.Daniil CHURAKOVKirishi/RUS
DB-55
1.Dmitri ADAMOVJudo School 1, St. P/RUS
2.Emil ERONENMeido-kan/FIN
3.Victor. KULIKOVKirishi/RUS
3.Aleksandr IZVEKOVSpartak Vyborg/RUS
DB+55
1.Nikita LUKOSHKOVSpartak Vyborg/RUS
2.Boris RIZHECHENKOPolyrnye Zori/RUS
3.Erik KUDREAVTCEVSpartak Vyborg/RUS
3.Roope HAGERTMikkelin Judo/FIN
5.Mihhail MAKSIMOVBudolinn Judokool/EST
5.Ivan KUSTOVPobeda/RUS
CG-40
1.Ustina SKRIPKOSpartak Vyborg/RUS
2.Lotta NAESENIUSKnivsta/SWE
3.Emilia KANERVAKirkkonummen JS/FIN
CG-44
1.Elina BALINTStaffanstorps JK/SWE
2.Nina MARINAMurmansk/RUS
3.Johanna LUNDGRENStaffanstorps JK/SWE
3.Ida ERIKSSONMolkom JK/SWE
CG-48
1.Inka VERLINHontai Judo/FIN
2.Linn JONSSONMolkom JK/SWE
3.Valeria SHUCHATMurmansk/RUS
CG-52
1.Nonett HALMEMeido-kan/FIN
2.Jenny MÄKIMeido-kan/FIN
3.Pihla MATIKAINENMaskun Tempo/FIN
3.Klara MATTSONIK Södra/SWE
5.Linnéa EKBERGKristinehamn JK/SWE
5.Claudia MIETTINENBodonos/FIN
CG-57
1.Tove THANINGStaffanstorps JK/SWE
2.Malin NILSSONMalmö Budokan/SWE
3.Jessika HELLGRENNummelan Judo/FIN
3.Elin CEDERBORGIK Södra/SWE
CG+63
1.Mariya SHAKLEINASergiev-Posad/RUS
2.Veera KUUSISTONummelan Judo/FIN
3.Frida OLSSON-GRANLUNDMolkom JK/SWE
CB-34
1.Pyry PAJARITikkurilan Judokat/FIN
2.Niklas SIPPUKouvolan JS/FIN
CB-38
1.Ilgiz ISHAKOVJudo School 1, St. P/RUS
2.Ilyas NAZMUTDINOVMurmansk/RUS
3.Sergey POKOVBAKirishi/RUS
CB-42
1.Maxim BELENKOSestroretsk/RUS
2.Jyri RAJANIEMINummelan Judo/FIN
3.Johan NORDSTRÖMIK Södra/SWE
3.Riku PALMROTHNokian Judo/FIN
CB-46
1.Viktor DMITRYUKRubin/RUS
2.Maxim KUZMINSKIVSpartak Vyborg/RUS
3.Christoffer MACIASSaltsjö JK/SWE
3.Henri MÄÄTTÄJudo-Kan/FIN
5.Kalle HEISKANENLahden JS/FIN
5.Henri TUURALARaision Ryhti/FIN
CB-50
1.Vadim ZUEVSergiev-Posad/RUS
2.Pyry HALONENMeido-kan/FIN
3.Artur KIKASSpordiklubi Põhjakot/EST
3.Viktor SMEDBERGStaffanstorps JK/SWE
5.Gabriel VESTERLUNDUppsala JK/SWE
5.Alexander SIDOROVNovgorod/RUS
CB-55
1.Joel MANKOWITZTäby JK/SWE
2.Aleksei SKACHKOVJudo School 1, St. P/RUS
3.Ilya PYANKOVLenkai/RUS
3.Paver KORNIENKONovgorod/RUS
5.Luan HOXHAJStaffanstorps JK/SWE
5.Anton SMEDBERGStaffanstorps JK/SWE
CB-60
1.Rasmus DECKARDSPIF Judo/SWE
2.Ravil BASHIROVSergiev-Posad/RUS
3.Marcus ENSTRÖMKarlstad JK/SWE
3.Tex NYLANDERJudogymnasiet/SWE
5.Ilya VASILENKOJudo School 2, St. P/RUS
5.Andrey YASHINPobeda/RUS
CB-66
1.Maksim LASTOTSKINSpordiklubi Põhjakot/EST
2.Nikita KUPTSOVVologda/RUS
3.Aki OINONENHämeenlinnan JS/FIN
3.Daniil MIKHAILOVNovgorod/RUS
5.Sergey KUSHKOVSKIYPobeda/RUS
5.Henri HANNULAHämeenlinnan JS/FIN
CB+66
1.Ismail ABDURAHWANOVSpartak Vyborg/RUS
2.German DURANSpordiklubi Põhjakot/EST
3.Dmitriy SHEMEYKOSpartak Vyborg/RUS
3.Pontus PERSSONSaltsjö JK/SWE
5.Alexey MIKHAYLOVTosno/RUS
5.Leevi VALMUHämeenlinnan JS/FIN
BG-44
1.Miia KAMBERGKankaanpään Judokat/FIN
2.Elizaveta KULIKOVAKirishi/RUS
BG-48
1.Nonett HALMEMeido-kan/FIN
2.Frida WIBERGStaffanstorps JK/SWE
3.Anniina JOKINENNummelan Judo/FIN
BG-52
1.Mathilda WALLÉNTäby JK/SWE
2.Amanda SMEDBERGStaffanstorps JK/SWE
3.Tinja KIILIMaskun Tempo/FIN
3.Anni BERGMANNMikkelin Judo/FIN
5.Linnéa EKBERGKristinehamn JK/SWE
5.Susanna SAIRANENBodonos/FIN
BG-57
1.Camilla LINDSTRÖMJudogymnasiet/SWE
2.Laura JAUHIAINENMeido-kan/FIN
3.Emilia TUOMIKOSKIRaision Ryhti/FIN
BG-63
1.Victoria HANSSONMalmö Budokan/SWE
2.Lina MATERNEJudogymnasiet/SWE
3.Elin BROSTRÖMJudogymnasiet/SWE
3.Heidi SARÉNTapanilan Erä/FIN
5.Wilma HAAPALAMikkelin Judo/FIN
5.Ebba GLAASJudogymnasiet/SWE
BB-50
1.Matias HOLOPAINENTikkurilan Judokat/FIN
2.Lukas HAMMARSTRÖMJudogymnasiet/SWE
3.Yekta KESKINTäby JK/SWE
3.Togrul GYANDZHIEVPolyrnye Zori/RUS
BB-55
1.Oskar TVAURIJukara/FIN
2.Akhmad ABUBAKAROVKirishi/RUS
3.Alexander DYUZHEVKirishi/RUS
3.Lukas BERGLUNDBorlänge JK/SWE
BB-60
1.Rene VILLANELLOChikara/FIN
2.Eemeli KANGASMÄKIJu Shin Kan/FIN
3.Victor BUSCHGAK Enighet/SWE
3.Konstantin SEMJONOVKirishi/RUS
5.Aatu LAAMANENKippon/FIN
5.Maksim PANKOVSergiev-Posad/RUS
BB-66
1.Remo VILLANELLOChikara/FIN
2.Pentti SUURHASKONokian Judo/FIN
3.Eliott SCHILKESolna JK/SWE
3.Sikko KAEWASAHämeenlinnan JS/FIN
5.Riku MERISAARIRaision Ryhti/FIN
5.Mattias ERLINGSONJudogymnasiet/SWE
BB-73
1.Tuomas HALMEChikara/FIN
2.Klaus VERLINHontai Judo/FIN
3.Victor ALLANSSONÖstersund Judo/SWE
3.Arttu DAMSKIJoen Yawara/FIN
5.Patrik HURTIKJudogymnasiet/SWE
5.Aslan CHIMAEVTosno/RUS
BB-81
1.Henri LAAMANENTapanilan Erä/FIN
2.Martin NILSSONKarlstad JK/SWE
3.Otto SAARISalon Budoseura/FIN
3.Emil MATTSSONIK Södra/SWE
5.Atte HEISKANENLahden JS/FIN
5.Pavel MAKOVKINSestroretsk/RUS
BB+81
1.Peter KOVARNorrköpings JK/SWE
2.Evgeny SHKANKOVJudo School 2, St. P/RUS
3.Hookan LEMBEROokami/EST
3.Jonathan FAGERHILLJudogymnasiet/SWE
5.Sebastian FAGERHILLJudogymnasiet/SWE
5.Andri SOKKAOokami/EST
AG-48
1.Inga MUNASYPOVATosno/RUS
2.Frida WIBERGStaffanstorps JK/SWE
3.Jemina LOSTEDTKeido-kan/FIN
AG-52
1.Darya ZHESHCHENKOVASergiev-Posad/RUS
2.Susanna SAIRANENBodonos/FIN
3.Katarzyna SOKOLJudogymnasiet/SWE
3.Linnea WIBERGStaffanstorps JK/SWE
5.Jennifer MALMBERGJudogymnasiet/SWE
5.Agnes SILLASTEOokami/EST
AG-57
1.Fanny MALMBORGStaffanstorps JK/SWE
2.Cornelia LANDINStaffanstorps JK/SWE
3.Camilla LINDSTRÖMJudogymnasiet/SWE
3.Laura JAUHIAINENMeido-kan/FIN
AG-63
1.Victoria HANSSONMalmö Budokan/SWE
2.Elin BROSTRÖMJudogymnasiet/SWE
3.Lotta SAVOLAOulun Judokerho/FIN
3.Lina MATERNEJudogymnasiet/SWE
5.Sofie BJÖRKLUNDJudogymnasiet/SWE
AG-70
1.Valeria EGOROVANovgorod/RUS
2.Evelina SVENNINGSSONJudogymnasiet/SWE
3.Amanda STÅHLJudogymnasiet/SWE
AB-55
1.Otto KOPONENJoen Yawara/FIN
2.David LUNDGRENStaffanstorps JK/SWE
3.Matias PURTANENKokkai-Kan/FIN
3.Carl MALMQVISTTyresö Judo/SWE
AB-60
1.Alexander LUNDQVISTJudogymnasiet/SWE
2.Faye NJIEChikara/FIN
3.Arutyun KYANDARYANTosno/RUS
3.Simon FERNHOLMGAK Enighet/SWE
5.Tuomas RONKAINENJudo-Kan/FIN
5.Tommi VALTONENNummelan Judo/FIN
AB-66
1.Artem MUSHINSKISambo-70 Moscow/RUS
2.Dmitriy KOMOVSpartak Vyborg/RUS
3.Mikhail POTAPOVJudo School 2, St. P/RUS
3.Frédérik GOURLAYJudogymnasiet/SWE
5.Tevol TAMMTartu Do/EST
5.Aleksandr DENISOVSergiev-Posad/RUS
AB-73
1.Tommy MACIASSaltsjö JK/SWE
2.Petteri SULANDERMeido-kan/FIN
3.Steven ROTHBERGTartu Do/EST
3.Andre SEPPATartu Do/EST
5.George JOHANSSONJudogymnasiet/SWE
5.Filip NILSSONJudogymnasiet/SWE
AB-81
1.Dmitri ZAMORSKIBuffen-Do/EST
2.Olle MATTSSONIK Södra/SWE
3.Lalli NUORTEVAHämeenlinnan JS/FIN
3.Topias IKÄVALKORiihimäen JS/FIN
5.Jacob BJÖRKTORPJudogymnasiet/SWE
5.Joonas LAAKSONLAITARiihimäen JS/FIN
AB-90
1.Jaakko ALLIMeido-kan/FIN
2.Viktor CARLSSONJudogymnasiet/SWE
3.Samuli VIITANENTampereen Judo/FIN
3.Christoffer FAGERHILLJudogymnasiet/SWE
5.Niko KORHONENSakura/FIN
5.Benjamin STOFFELSPIF Judo/SWE
AB+90
1.Georgiy BELOVSpartak Vyborg/RUS
2.Sami SEPPÄLÄMikkelin Judo/FIN
3.Jesse JUSSILAOulun Judokerho/FIN