Tallinn Cup 15-17.2.2013 Tallinn

Categories

Results

DG-25 (5)
1.SKLYAROVA KseniyaOlimpiyskie Nadejdy/RU
2.CHIRSKAIA KseniyaOlimpiyskie Nadejdy/RU
3.SÄRAV SerenaSamurai/EE
DG-28 (6)
1.SALONEN PihlaFudoshin/FI
2.NAZAROVA AleksandraPierigas Bjss/LV
3.SALASMAA RonjaChikara/FI
3.YAKOVLEVA DariaMurmansk Region/RU
5.MEISTER Maria-AnnaSk Kibuvits/EE
5.RACHKOVA AlenaMurmansk Region/RU
DG-32 (8)
1.GUSEINOVA AlinaCenter-Judo/RU
2.LUKINA IuliiaLevoberezny/RU
3.SOKIRJANSKA AnastasijaVsevoloda Zelonija D/LV
3.VLASOVA SofijaPierigas Bjss/LV
5.MIHHAILOVA DarjaSk Kibuvits/EE
5.ANDREEVA DianaJunost/RU
7.TARKUS MeritKempo/EE
7.MILLEND Anna MariaOokami/EE
DG-36 (8)
1.SPIKA AleftinaMakkabi/LV
2.NIKA AndraPierigas Bjss/LV
3.PONTEK AgataRys Warsaw/PL
3.MALYSHEVA VanessaOlimpiyskie Nadejdy/RU
5.HOOGAND LiinaKuresaare Sk./EE
5.ASKLÖF AinoKirkkonummen Judoseu/FI
7.ANTON AljonaSk Kibuvits/EE
7.BRJAKINA KristinaEs Põhjakotkas/EE
DG+36 (8)
1.JEVSTIGNEJEVA ElizaPierigas Bjss/LV
2.VAHE LottaOrimattila Judo Club/FI
3.OLDAK AlicjaRys Warsaw/PL
3.ALKSNE VinetaPierigas Bjss/LV
5.CHARMAKAR AngelaBodonos/FI
5.SÄRAV RebeccaSamurai/EE
7.HEINONEN EmiliaOrimattila Judo Club/FI
7.MODESTOVA AnnaOlimpiyskie Nadejdy/RU
DB-25 (13)
1.SMIKOVSKIS DmitrijsVsevoloda Zelonija D/LV
2.LUTS DanielOokami/EE
3.BULDAKOV DaniilSosnovyi Bor/RU
3.KUNGLA MehisKohila Aitado/EE
5.TARKKIO VikkeFudoshin/FI
5.KOLESNICHENKO ArtemSosnovyi Bor/RU
7.RAUD Ott AleksanderrToni Judokool/EE
7.SIIMON MathiasSensei Judokool/EE
DB-27 (15)
1.PRESNOV MaximSosnovyi Bor/RU
2.VAGOS PhilippSosnovyi Bor/RU
3.KATIUSHIN IliaSosnovyi Bor/RU
3.PLEKHANOV AleksandrMoi Dod Djuch/RU
5.TAUBE RihardsPierigas Bjss/LV
5.KANAŠKIN ArtjomEs Põhjakotkas/EE
7.ZATSEPILOV AlexanderKse Volna/RU
7.PETROV YaroslavSk Smena/RU
DB-30 (33)
1.STRAUSS JanisPierigas Bjss/LV
2.KAĻIŅINS ĻevsLido/LV
3.SAKSLADU MarcusSk Audentes/EE
3.LEMENKOV AleksandrSosnovyi Bor/RU
5.SUKHIKH DanilMurmansk Region/RU
5.PASHAEV HeydarNacka Judoklubb/SE
7.MUSESOVS DaniilAitado/EE
7.KALNIŅŠ PatriksVsevoloda Zelonija D/LV
DB-34 (47)
1.AFONIN DaniilMoi Dod Djuch/RU
2.JUZEFOVIČS AntonijsLido/LV
3.FEDOROV ArtemOlimpiyskie Nadejdy/RU
3.JOHANSSON CarlStockholms Judoklubb/SE
5.BORISOV JegorBudolinn Judokool/EE
5.JANAS MaksymilianRys Warsaw/PL
7.ZEMENKOV RuslanSk Kibuvits/EE
7.LITVIN ArturOlimpiyskie Nadejdy/RU
DB-38 (30)
1.KISELEV ViktorSosnovyi Bor/RU
2.SKOMOROHOVS AndrejsVsevoloda Zelonija D/LV
3.TASANE TormiKempo/EE
3.BORZECKI BartoszRys Warsaw/PL
5.OLENEV MihailSosnovyi Bor/RU
5.MIKA MikolajRys Warsaw/PL
7.KRYLOV GermanOlimpiyskie Nadejdy/RU
7.PÄÄSTEL RandelVõru Judoklubi Rei/EE
DB-42 (17)
1.GRINVALDS LeonidsVsevoloda Zelonija D/LV
2.AVDEEV MikhailSdusshor 1/RU
3.KANEVETS ArturTikkurilan Judokat/FI
3.LEUTA AleksandrOlimpiyskie Nadejdy/RU
5.BELOGOLOV MakarBudo Spb/RU
5.SPIKA AleksandrsMakkabi/LV
7.TUNGER Andre AleksanderOokami/EE
7.PAJARI ViliTikkurilan Judokat/FI
DB-46 (14)
1.KATTEL KarlAitado/EE
2.SHAVOIAN RuslanSosnovyi Bor/RU
3.HALLIK Cristopher MarcusKuresaare Sk./EE
3.DEVIĶIS AleksJelgavas Judo/LV
5.IVANOV IvanOlimpiyskie Nadejdy/RU
5.RAJAPU ChristianBudolinn Judokool/EE
7.MALÕSEV VladislavBudolinn Judokool/EE
7.PALAMAR GeorgiEs Põhjakotkas/EE
DB+46 (14)
1.ERGIN ViktorOlimpiyskie Nadejdy/RU
2.KUUSK MarcoToni Judokool/EE
3.PRIILINN-TÜRK Karl TaniToni Judokool/EE
3.SHUTIN VladSk Buffen-Do/EE
5.ROOSTFELDT PatrikAitado/EE
5.KREIS KarlAitado/EE
7.BLINOV ArtjomSk Kibuvits/EE
7.VILKOV VladimirSk Kibuvits/EE
CG-32 (3)
1.YANA TsygankoCometa Russia Ryazan/RU
2.NAZAROVA AleksandraPierigas Bjss/LV
3.VLASOVA SofijaPierigas Bjss/LV
CG-36 (5)
1.ALBEKOVA VeronikaRosich/RU
2.NIKA AndraPierigas Bjss/LV
3.RAJANIEMI ErikaNummelan Judo/FI
CG-40 (7)
1.ALKSNE VinetaPierigas Bjss/LV
2.ANDRIUNINA DianaOlimpiyskie Nadejdy/RU
3.KROPE DairaPierigas Bjss/LV
3.BAGIROVA MariaOlimpiyskie Nadejdy/RU
5.JEVSTIGNEJEVA ElizaPierigas Bjss/LV
5.CHARMAKAR AngelaBodonos/FI
7.SKALIKOVA NataljaSk Buffen-Do/EE
CG-44 (6)
1.WENNERLAND KayleighUpplands Väsby Judok/SE
2.KOLPAKOVA AlvinaAfina/EE
3.ILINA AnastasiaJunost/RU
3.SAZONOVA AnastasjaSk Buffen-Do/EE
5.VAVILOVA AnastasiaSambo-Ring/RU
5.HELLGREN JannikaNummelan Judo/FI
CG-48 (7)
1.DANILOVA AlenaShabalovka/RU
2.VLASOVA TatjanaPierigas Bjss/LV
3.OJURI VeeraOrimattila Judo Club/FI
3.SOKOREVICHA VioletaDsdc Singitaj/LV
5.TIIRO TanjaKokkai Kan/FI
5.NEDVEDSKAJA NikaEs Põhjakotkas/EE
7.SHIROKOVA OlgaJunost/RU
CG+48 (5)
1.IVANOVA TatiyanaOlimpiyskie Nadejdy/RU
2.SMILDZINA DartaPierigas Bjss/LV
3.IGNATYEVA LianaJunost/RU
CB-30 (6)
1.STRAUSS JanisPierigas Bjss/LV
2.LARSSON MiljohnStockholms Judoklubb/SE
3.PAVLOV PatrickKohila Aitado/EE
3.WENNERLAND SeanUpplands Väsby Judok/SE
5.SAFONOV AlanSensei Judokool/EE
5.PASHAEV HeydarNacka Judoklubb/SE
CB-34 (27)
1.RIZOVS AndrejsPierigas Bjss/LV
2.ANISIMOV MaksimOlimpiyskie Nadejdy/RU
3.AHONEN JoniOrimattila Judo Club/FI
3.IVLEV IvanCenter-Judo/RU
5.TKATSENKO VladimirBudolinn Judokool/EE
5.TOOMEOJA AndriKohila Aitado/EE
7.MÕSKO GrigoriBudolinn Judokool/EE
7.KALDMAA JoonatanDo/EE
CB-38 (32)
1.LITVINOV ArtemiiSosnovyi Bor/RU
2.RAZMADZE SandroVsevoloda Zelonija D/LV
3.VOROK MisaBudo Spb/RU
3.BUBYR ArtemUkrainian Judo Feder/UA
5.MAZOYER ChristopherSpif/SE
5.BABASHKO GlebOlimpiyskie Nadejdy/RU
7.SAGALEC ErnestasKumikata/LT
7.BUINOV TimurSdusshor 1/RU
CB-42 (39)
1.KNIGIN ViktorOlimpiyskie Nadejdy/RU
2.RIZIJS Artūrs DānielsVsevoloda Zelonija D/LV
3.ANDONI EgorOlimpiyskie Nadejdy/RU
3.MATVEEV DaniilSdusshor 1/RU
5.STUPKIN BorissAfina/EE
5.LAPUKHIN DanilaBorec/RU
7.SAGALEC EdvardasKumikata/LT
7.NARTISS UldisPierigas Bjss/LV
CB-46 (28)
1.PEREMYSHLIN NikitaKse Volna/RU
2.DERGILEV IgorSosnovyi Bor/RU
3.КОNDRАTENKО YaroslаvSambo 70/RU
3.VIRU RalfAitado/EE
5.BERNOTAS MartynasKumikata/LT
5.IVANOVS VladislavDsdc Singitaj/LV
7.STARKOV AlekseiRosich/RU
7.NEGINSKII VadimSdusshor 1/RU
CB-50 (13)
1.DOGATKIN EvgeniiMurmansk Region/RU
2.MARKANS MareksPierigas Bjss/LV
3.DANILOV GrigoriiJunost/RU
3.PĻEŠIVCEVS AndrejsJelgavas Judo/LV
5.MATCIHIN ArtjomSk Kibuvits/EE
5.MATVEEV KonstantinOlimpiyskie Nadejdy/RU
7.HOLTER JesperOokami/EE
7.SUIK Kaur KristoferAitado/EE
CB-55 (12)
1.DRJANIGINS AleksandrsVsevoloda Zelonija D/LV
2.VOLKOVS MaksimsVsevoloda Zelonija D/LV
3.SHEVCHENKO AlexanderSosnovyi Bor/RU
3.SOLOMATIN MakarCenter-Judo/RU
5.MATASHIN VladimirScyssor "Petergof"/RU
5.SHARIFOV UlviKse Volna/RU
7.GORNAK DanilaOlimpiyskie Nadejdy/RU
7.NOORMETS KõuToni Judokool/EE
CB-60 (11)
1.EFIMOV LeonidKse Volna/RU
2.ZAKHAROV VicheslavSk "Albatros"/RU
3.AGASHIN DmitryRosich/RU
3.SÄRKILÄ TuomasHimangan Judoseura/FI
5.BROMAN Albin/SE
5.SEREDENKO RobertBudolinn Judokool/EE
7.VANATOA MarkusOokami/EE
CB+60 (18)
1.GONCHAROV EgorKse Volna/RU
2.DZASOKHOV DenisVityaz/RU
3.HUPENIJA SandroVsevoloda Zelonija D/LV
3.SÜLLA SimonAitado/EE
5.KREITER AleksanderSensei Judokool/EE
5.DMITRIEV MakarRosich/RU
7.ZUJEV MartinOokami/EE
7.TSEREDNITSENKO AlexBudolinn Judokool/EE
BG-44 (3)
1.SALASMAA JasmiChikara/FI
2.STEPANOVA VladaSk Buffen-Do/EE
3.VAVILOVA AnastasiaSambo-Ring/RU
BG-48 (5)
1.KAUP Caris HelenaOokami/EE
2.OINONEN SiniHämeenlinnan Judoseu/FI
3.GRITCENKO DariaMurmansk Region/RU
BG-52 (8)
1.KANERVA EmiliaKirkkonummen Judoseu/FI
2.TÄHE MerlynSk Zen/EE
3.STANKEVICHA JuliaDsdc Singitaj/LV
3.JOKINEN NooraBodonos/FI
5.SEPPÄ SanniFudoshin/FI
5.POVALIAEVA OlgaJunost/RU
7.LAINOLA HelenaAitado/EE
7.ARDAVICIUTE EvelinaRena/LT
BG-57 (12)
1.VASILJEVA ViktorijaLido/LV
2.MAISTE BrittAitado/EE
3.LEHTSALU DeboraSk Audentes/EE
3.KEITAANNIEMI TinjaBodonos/FI
5.SIMSON KristinaSk Buffen-Do/EE
5.KITELE DarjaDsdc Singitaj/LV
7.VASJAEBA EkaterinaBudo Spb/RU
7.KUJANSUU ElviiraFudoshin/FI
BG+57 (8)
1.PAVLOVA ViolettaRepublic Of Sakha Ya/RU
2.RÄÄMET SiretAitado/EE
3.RÕMAR TatjanaBudo Spb/RU
3.KARILAID AnnikaAitado/EE
5.BARANOVA KseniiaKse Volna/RU
5.RAUDVERE CatherineAitado/EE
7.TITOVA IrinaAfina/EE
7.TOKMANTSEVA DarjaSk Buffen-Do/EE
BB-38 (7)
1.VARDJA Daniel MarkusAitado/EE
2.LEINASAAR RasmusKempo/EE
3.ALIEV AikhanSportshkola2008/RU
3.MANDRIKOV IljaSk Buffen-Do/EE
5.CHEREMNYKH TimofeiRosich/RU
5.KONT Carl GustafOokami/EE
7.ROBERTSSON AxelStockholms Judoklubb/SE
BB-42 (13)
1.LAPUKHIN DanilaBorec/RU
2.PANCHENKO GrigoriiSosnovyi Bor/RU
3.ALIJEV SamilPatriot/RU
3.MAROV VitaliiSosnovyi Bor/RU
5.TOMKER MartinAitado/EE
5.BOGOMAZOV NikitaPobeda/RU
7.RAPOPORTS MihailsVsevoloda Zelonija D/LV
7.KRAVETS AleksSk. Dodze/EE
BB-46 (7)
1.POPOV JakovBudolinn Judokool/EE
2.KOSKINEN SamuliHämeenlinnan Judoseu/FI
3.PODGAIKO DaniilSk "Albatros"/RU
3.ESINOVSKII LevSportshkola2008/RU
5.PERELSTEIN MarkusOokami/EE
5.RÖNKKÖ KevinOrimattila Judo Club/FI
7.ÕUN Karl-OskarIppon/EE
BB-50 (20)
1.GULUEV TuralKse Volna/RU
2.MAMEDOV AgoshKse Volna/RU
3.AKIMOV KirillKlisa/RS
3.SHCHECHELOV AnatoliyKse Volna/RU
5.RÖNKKÖ ThomasOrimattila Judo Club/FI
5.HEINONEN EetuMeido-Kan/FI
7.GRIDASSOV OttKempo/EE
7.MIKHAILOV IliaIppon/RU
BB-55 (20)
1.KVEDARAS MartynasGolden Score/LT
2.SAHA LuukasOrimattila Judo Club/FI
3.KESTERS RainersKurbads/LV
3.OLIN ValtteriBodonos/FI
5.TVAURI ArturVantaan Jukara/FI
5.BOBOVICH AmitJudokan/IL
7.SOONISTE BrettDo/EE
7.PUUSEPP SvenOokami/EE
BB-60 (23)
1.POTAPOV MarkEs Põhjakotkas/EE
2.MUKHLIKHANOV ArturKse Volna/RU
3.STAROVOITS GļebsVsevoloda Zelonija D/LV
3.SIKORSKI IvanIppon/RU
5.KIHCIN KonstantinIppon/RU
5.RUMJANTSEV JevgeniBudolinn Judokool/EE
7.KRYKOV VladislavSosnovyi Bor/RU
7.KADEL AleksanderDvigatel/EE
BB-66 (20)
1.GROMILOV AnatolyKlisa/RS
2.AUSTRIN VennoSk Taifu/EE
3.ROOTALU MattiasOokami/EE
3.VÄIKO RaitKempo/EE
5.KHEMELIANEN MaksimSportshkola2008/RU
5.GAYIBLI Serif-TuranSk Zen/EE
7.PLAVINS EdvardsVsevoloda Zelonija D/LV
7.MILLEND Markkus OlafOokami/EE
BB-73 (13)
1.BASHKIROV DaniilSk Kibuvits/EE
2.YURYEV ArtemVityaz/RU
3.KANAPINSKAS PauliusRena/LT
3.ISTSHENKO AleksSk Kibuvits/EE
5.VILLEM KalevAitado/EE
5.PERTEL Ralf MarkusOokami/EE
7.MÄLLO AlvarVõru Judoklubi Rei/EE
7.NÕEL MihkelAitado/EE
BB+73 (13)
1.ZALETOV IvanKse Volna/RU
2.NEUVONEN Aki-PetteriOulun Judokerho/FI
3.MÄEKÜNGAS MartinIppon/EE
3.AKHAPKIN IgorJunost/RU
5.EVISALU Karl MattiasAitado/EE
5.TSEBURAHHOV IljaBudolinn Judokool/EE
7.POMERANTS SivertAitado/EE
7.PUTEVICS AdriansVsevoloda Zelonija D/LV
AG-48 (2)
1.KAUP Caris HelenaOokami/EE
2.LAPÕNIN HelgeAitado/EE
AG-52 (8)
1.KANERVA EmiliaKirkkonummen Judoseu/FI
2.ZUBKO JekaterinaLido/LV
3.TSEEB KristinaDs Oka/RU
3.TÄHE MerlynSk Zen/EE
5.KEINÄNEN InkaPingviinit/FI
5.JOKINEN NooraBodonos/FI
7.SALLO ChristineOokami/EE
7.NAUMOVA ValentinaRepublic Of Sakha Ya/RU
AG-57 (5)
1.KUUSKSALU T. KaisaKuresaare Sk./EE
2.ELONEN HeidiOrimattila Judo Club/FI
3.KARU HelenaAitado/EE
AG-63 (2)
1.BESSALOVA KarolinaSk Kibuvits/EE
2.TITOVA IrinaAfina/EE
AG-70 (2)
1.NEMANYTE MigleRena/LT
2.MÄGEDI KatrinOokami/EE
AB-50 (5)
1.PESNJA AndreiBelarus Team/BY
2.AKIMOV KirillKlisa/RS
3.MURYKSIN MikhailKse Volna/RU
AB-55 (7)
1.KVEDARAS MartynasGolden Score/LT
2.RAJANIEMI JyriNummelan Judo/FI
3.OLIN ValtteriBodonos/FI
3.PUUSEPP SvenOokami/EE
5.BOBOVICH AmitJudokan/IL
5.SCHNEGAS RobinDsdc Singitaj/LV
7.NADZAFOV RašadEs Põhjakotkas/EE
AB-60 (14)
1.BELEGOV AntonBelarus Team/BY
2.MÄÄTTÄ HenriJudo-Kan/FI
3.BRAZIONIS GajusGolden Score/LT
3.CHERNIKHIVSKIY IlyaJudo School 2/RU
5.IVANOV SergeiBudo Spb/RU
5.RAZIN NikitaEs Põhjakotkas/EE
7.HIRVONEN OskariOrimattila Judo Club/FI
7.PUHM AslanbergSk. Dodze/EE
AB-66 (18)
1.DOBELNIEKS RolandsKurbads/LV
2.SHAROV DmitryKlisa/RS
3.KIKAS ArturEs Põhjakotkas/EE
3.SMOLIN EgorKse Volna/RU
5.VOLT MarttiAitado/EE
5.GROMILOV AnatolyKlisa/RS
7.ŠANIN StanislavAfina/EE
7.KARGIEV VladislavMurmansk Region/RU
AB-73 (8)
1.TVAURI OskarVantaan Jukara/FI
2.SAAL Karl-ErnstsAltia/EE
3.KLJAKUSOV ViktorBelarus Team/BY
3.SAAR TannerSk Taifu/EE
5.TSAPLÕGIN RostislavBudo Spb/RU
5.VIST MartinAitado/EE
7.PONSI SamiChikara/FI
7.LASTOCHKIN MaXimSk Audentes/EE
AB-81 (9)
1.KUUSIK MattiasDo/EE
2.GLADUSHEV AlexandrBorec/RU
3.ASTUDNEV MartinAitado/EE
3.DURAN GermanEs Põhjakotkas/EE
5.OINONEN AkiHämeenlinnan Judoseu/FI
5.LUDVIG SanderDo/EE
7.HANNULA HenriHämeenlinnan Judoseu/FI
7.IMALA Otto KristerOokami/EE
AB-90 (4)
1.KUZNETSOV JevgeniAfina/EE
2.VAINU ArturSk Audentes/EE
3.ENDE Hans KristjanAitado/EE
AB+90 (3)
1.HOLTER MairisAltia/EE
2.KARRO TanelKohila Aitado/EE
3.MELIKOV AliIppon/RU
JG-52 (1)
1.SALLO ChristineOokami/EE
JG-57 (4)
1.SILLASTE AgnesOokami/EE
2.CHERNIKHIVSKAYA TatianaJudo School 2/RU
3.SILKINA DarjaEvail-Athletics/EE
JG-63 (3)
1.KRUMINA DianaLido/LV
2.SOOP KristiinaSk Taifu/EE
3.VOINOVA TatjanaLido/LV
JG-70 (2)
1.RAKA SabinaLido/LV
2.ROOP KaterinaSk Buffen-Do/EE
JG-78 (1)
1.SAAR BritaIppon/EE
JG+78 (1)
1.KUDRJAŠOVA KarinaEs Põhjakotkas/EE
JB-55 (1)
1.NADZAFOV ElvinEs Põhjakotkas/EE
JB-60 (7)
1.ORLOV ValentinJunost/RU
2.KONDRATENKO AntonBelarus Team/BY
3.RUSSKI AivarSk Taifu/EE
3.TOOMEOJA IngvarKohila Aitado/EE
5.TAMMEMÄE OscarOokami/EE
5.NADZAFOV ElvinEs Põhjakotkas/EE
JB-66 (8)
1.VILLANELLO RemoHelsingin Judosport/FI
2.NJIE FayeHelsingin Judosport/FI
3.VILLANELLO ReneHelsingin Judosport/FI
3.LEDINSKIJ JurijBelarus Team/BY
5.RONKAINEN TuomasJudo-Kan/FI
5.SOMP MarkusAitado/EE
7.PERTELSON OscarOokami/EE
7.SHAROV DmitryKlisa/RS
JB-73 (18)
1.REMMELG StenAitado/EE
2.SADOVNIKOVS EdijsKurbads/LV
3.SEPPA Ülo-SverreSk Zen/EE
3.KUDELKO AlekseiBelarus Team/BY
5.SAUELA KristoIppon/EE
5.TAMMJÄRV KasparOokami/EE
7.SAVITSKI LevSk Buffen-Do/EE
7.LAVRINJEV AndreiSk Audentes/EE
JB-81 (7)
1.SEPPA AndreDo/EE
2.KALJULAID Klen KristoferOokami/EE
3.FROLOV AleksandrSosnovyi Bor/RU
3.KANGUR ErikEs Põhjakotkas/EE
5.LUDVIG SanderDo/EE
5.KUUSIK MattiasDo/EE
7.GARIFULLIN TimurGorniy/RU
JB-90 (5)
1.NUORTEVA LalliHämeenlinnan Judoseu/FI
2.KERIMHANOV RustamNaiss/EE
3.TOTOROV AndreyGorniy/RU
JB-100 (1)
1.RAUHALA TeemuNokian Judo/FI
JB+100 (3)
1.SILDVEER HennrichAitado/EE
2.LEMBER HookanOokami/EE
3.KARRO TanelKohila Aitado/EE