Sundsvallscup Judohallen Sundsvall

Viktklasser

Resultat

F9 -Nyb1 (3)
1.Jonna OLSSONJudo Club Sundsvall
2.Bella LÖWDINVilhelmina JK
3.Nova PORTAMOBålsta JK
P9 -Elit1 (3)
1.Alyas KOHISöderhamns JK
2.Theo NORDKVISTJudo Club Sundsvall
3.Milton LEVISSONVilhelmina JK
P9 -Nyb1 (4)
1.Isak JONSSONJudo Club Sundsvall
2.Oscar BORINOxelösunds JK
3.Arsen ARUTIYNIANHudiksvalls JK
4.Vilmer LESTANDERUmeå JK
P9 -Nyb2 (4)
1.Albin LOMVIKJudo Club Sundsvall
2.Anton LINDEGRENJudo Club Sundsvall
3.Emil ANDERSSONUmeå JK
4.Alexander KEVNELLUmeå JK
P9 -Nyb3 (3)
1.Wiggo HALLBERGJudo Club Piteå
2.Otto SÖDERBERGJudo Club Sundsvall
3.Torbjörn MARKUSSONVilhelmina JK
P9 -Nyb4 (3)
1.Erik RAFTSJÖÖstersunds JK
2.Edward ARWEBollnäs JK
3.Arvid SÖDERBERGBålsta JK
P9 -Av1 (2)
1.Kenny VESTMANÅnge JK
2.Isidor ELIASSONÄlvkarleby JK
F11 -Nyb1 (3)
1.Isabelle HEDLUNDJudo Club Sundsvall
2.Maria-louisa PFEIFERÅlands Judoklubb/FIN
3.Sigrid STYRMANUmeå JK
F11 -Nyb2 (3)
1.Yael KRUKOWERÅlands Judoklubb/FIN
2.Binu JAKOBSSONUmeå JK
3.Ebba SVEDINJudo Club Sundsvall
F11 -Nyb3 (4)
1.Fanny THORÅnge JK
2.Emma ELFSTRÖMJudo Club Sundsvall
3.Märta DAHLSTENGävle Judo Club
4.Majken LUNDGRENJudo Club Sundsvall
F11 -Av1 (3)
1.Madeliene HEDLUNDJudo Club Sundsvall
2.Nikita MORENÖstersunds JK
3.Ida marie BJÖRÅSLevanger Judoklubb /NOR
F11 -Av2 (4)
1.Ella NORRGRANOxelösunds JK
2.Pihla-maria SEIKKULAKoyama/FIN
3.Ida LOMVIKJudo Club Sundsvall
4.Emmy GUSTAFSSONVilhelmina JK
F11 -Av3 (3)
1.Usva TEPPOKoyama/FIN
2.Natasha BERNTSSON ANDERSSONNorrköpings JK
3.Jaana MARTIKAINENBålsta JK
F11 -Elit1 (4)
1.Isabella GHAZINOURUmeå JK
2.Ida VÄNGMANJudo Club Sundsvall
3.Stina LÖWDINVilhelmina JK
4.Tiril emilie MEIERNamsos Judo Club /NOR
P11 -Nyb1 (3)
1.Tony JOHANSSONOxelösunds JK
2.Mateo VAN TOORNUmeå JK
3.André LINDEJudo Club Sundsvall
P11 -Nyb2 (3)
1.Adrian TRILLERTierps JK
2.Liam SÖDERMANSöderhamns JK
3.Olle JÄGAREUmeå JK
P11 -Av1 (4)
1.Frank BRINGBYTäby JK
2.Alx PERSSONTierps JK
3.Hugo IVARSSONOxelösunds JK
4.Daniil KARPOVÅlands Judoklubb/FIN
P11 -Av2 (3)
1.Erik EKBERGOxelösunds JK
2.Hugo OIVATierps JK
3.Artjom ILJINSBålsta JK
P11 -Av3 (4)
1.Djabrail IBRAGIMOVSöderhamns JK
2.Torjus ERTZAASLevanger Judoklubb /NOR
3.Simon PERSSONJudo Club Sundsvall
4.Samuel HEINOSollefteå JK
P11 -Elit1 (4)
1.Laura SCHNEIDERSödertälje JK
2.Jakob IVARSSONOxelösunds JK
3.Aleksei MOROZOVSPIF Judo
4.Alyas KOHISöderhamns JK
F13 -Elit1 (2)
1.Vanessa ROSBÄCKÅlands Judoklubb/FIN
2.Maja galguften AUNETNamsos Judo Club /NOR
F13 AV-1 (3)
1.Alma GRANATHJudo Club Sundsvall
2.Usva TEPPOKoyama/FIN
3.Pernille ERTZAASLevanger Judoklubb /NOR
F13 AV-2 (4)
1.Annie LORDJudo Club Sundsvall
2.Melina BEISCHERBorlänge JK
3.Lova BEISCHERBorlänge JK
4.Alva PORTAMOBålsta JK
F13 AV-3 (2)
1.Lina sofie BJÖRÅSLevanger Judoklubb /NOR
2.Alice PLANESKOGBollnäs JK
F13 AV-4 (2)
1.Fiona NIKULAÅlands Judoklubb/FIN
2.Ebba LUNDMARKSollefteå JK
P13 -Nyb1 (4)
1.Filip GYLLENSPORREJudo Club Piteå
2.Sixten ARWEBollnäs JK
3.Robin PENTTILÄSuomen kamppailu-urheilijat/FIN
4.Patrik SJÖDINSollefteå JK
P13 -Elit1 (5)
1.Aslan MATAEVSöderhamns JK
2.Aksel WULLUM-VESTADTrondheim Judokwai /NOR
3.Lalli POHJAKoyama/FIN
4.Wilmer SELANDERJudo Club Sundsvall
5.Simon SJÖBOMJudo Club Sundsvall
P13 -Nyb2 (2)
1.Jordan NORDLINDERJudo Club Sundsvall
2.Robin PENTTILÄSuomen kamppailu-urheilijat/FIN
P13 -Elit2 (4)
1.Rauno PEKKIHauve-kan/FIN
2.Djabrail IBRAGIMOVSöderhamns JK
3.Alham KOHISöderhamns JK
4.Sam JONSSONÖstersunds JK
P13 -Elit3 (3)
1.Elias RÅNESNamsos Judo Club /NOR
2.Peter SCHYLDTTäby JK
3.Matti HELLBLOMUppsala JK
P13 -Elit4 (4)
1.Ukko TEPPOKoyama/FIN
2.Hamzat AMKHADOVSöderhamns JK
3.Oscar e JOHANSSONJudo Club Sundsvall
4.Elias BERGQVISTJudo Club Sundsvall
P13 AV-1 (3)
1.Oscar ERIKSSONBorlänge JK
2.Lio LEVISSONVilhelmina JK
3.Nemo ARBINGERGävle Judo Club
P13 AV-2 (5)
1.Slava AKIMOVSPIF Judo
2.Johannes SJÖSTRÖMJudo Club Sundsvall
3.Daniel STENBERGBollnäs JK
4.Benjamin ÖHMANÄlvkarleby JK
5.Philip ÅSTRÖMÖstersunds JK
P13 AV-3 (5)
1.Ilya MIADANINSPIF Judo
2.Abdulla SATUYEVRapatac, Gävle
3.Milton PRAHLJudo Club Sundsvall
4.Sigve RÅNESNamsos Judo Club /NOR
5.Simon HOLMERSollefteå JK
P13 AV-4 (4)
1.Isak MILTONTäby JK
2.Nikola COLICNorrköpings JK
3.Leo LENNEBRINKOxelösunds JK
4.William PERSSONÅnge JK
P13 AV-5 (3)
1.Kalle LÖWDINVilhelmina JK
2.Ante ANDERSSONLjusdals JK
3.Matti MARTIKAINENBålsta JK
F15 -Elit1 (5)
1.Felicia GRANUDDLandvetter JK
2.Louna-lumia SEIKKULAKoyama/FIN
3.Elise indianna BJÖRÅSLevanger Judoklubb /NOR
4.Oda MEIERNamsos Judo Club /NOR
5.Lin INGELSSONSollefteå JK
F15 -Elit2 (3)
1.Karoliina YLILUUKKOOulun Judokerho/FIN
2.Tinra WESTERLandvetter JK
3.Helle amalie SØRLINamsos Judo Club /NOR
F15 -Elit3 (3)
1.Emmeli brodersen ERTZAASLevanger Judoklubb /NOR
2.Vanessa ROSBÄCKÅlands Judoklubb/FIN
3.Jennifer TÖRNROSBollnäs JK
F15 AV-1 (3)
1.Elin MARTIKAINENBålsta JK
2.Alice LUNDHBollnäs JK
3.Maja galguften AUNETNamsos Judo Club /NOR
F15 AV-2 (2)
1.Alma SUNDELINSollefteå JK
2.Sabina FRISKÅnge JK
P15 -Elit1 (4)
1.Rauno PEKKIHauve-kan/FIN
2.Hugo ELIASSONTäby JK
3.Aslan MATAEVSöderhamns JK
4.Aksel WULLUM-VESTADTrondheim Judokwai /NOR
P15 -Elit2 (3)
1.Oliver SANDLevanger Judoklubb /NOR
2.Aapeli POHJAKoyama/FIN
3.Elias RÅNESNamsos Judo Club /NOR
P15 -Elit3 (3)
1.Riku TIMONENKoyama/FIN
2.Hamzat AMKHADOVSöderhamns JK
3.Soma SCHNEIDERSödertälje JK
P15 -Elit4 (3)
1.Oscar h JOHANSSONJudo Club Sundsvall
2.Emil WESTUMLevanger Judoklubb /NOR
3.Jonathan LINDBLOMTäby JK
P15 -Elit5 (4)
1.Benjamin GONZALEZOxelösunds JK
2.Halid MATAEVSöderhamns JK
3.Simon NILSSONJudo Club Sundsvall
4.Benjamin HELLBLOMUppsala JK
P15 -Elit6 (5)
1.Hamza ABDIVilhelmina JK
2.Simon LARSSONSödertälje JK
3.Sander wærness NÆSSANLevanger Judoklubb /NOR
4.Magomed BISULTANOVSöderhamns JK
5.Ole johan OTLOLevanger Judoklubb /NOR
P15 AV-1 (3)
1.Valter WOIVALINÅlands Judoklubb/FIN
2.Artjorr NEMIRASPIF Judo
3.Ottar BJÖRNEBOLevanger Judoklubb /NOR
P15 AV-2 (3)
1.Theodor STEENTäby JK
2.Kirill GIRIJISBålsta JK
3.Anton LINDGRENKoyama/FIN
P15 AV-3 (3)
1.Tor LUNDSTRÖMOxelösunds JK
2.Måns FRÖJDOxelösunds JK
3.Joar SÖDERQVISTJudo Club Sundsvall
P15 AV-4 (4)
1.Mathias ERIKSENLevanger Judoklubb /NOR
2.Doniyor ZOKIROVSPIF Judo
3.Lukas LEONHARDSENLevanger Judoklubb /NOR
4.Jesper NEUBERTOxelösunds JK
F18 -Elit1 (3)
1.Felicia GRANUDDLandvetter JK
2.Elise indianna BJÖRÅSLevanger Judoklubb /NOR
3.Oda MEIERNamsos Judo Club /NOR
F18 -Elit2 (3)
1.Melina ARAMBUROLandvetter JK
2.Thea JOHANSSONJudo Club Sundsvall
3.Matilda HYLANDERJudo Club Piteå
F18 -Elit3 (5)
1.Mathilda ÅKESSONRättviks JK
2.Emmeli brodersen ERTZAASLevanger Judoklubb /NOR
3.Milla NURMIKUMPUKoyama/FIN
4.Amanda JÖNSSONJudo Club Sundsvall
5.Isabelle ERIKSSONÖstersunds JK
F18 -Elit4 (3)
1.Elina BERGVALLJudo Club Piteå
2.Miranda PETTERSSONÅnge JK
3.Runa BJÖRKMANNLevanger Judoklubb /NOR
F18 AV-1 (2)
1.Lin INGELSSONSollefteå JK
2.Annie LORDJudo Club Sundsvall
P18 -Elit1 (5)
1.David AHLQVISTSödertälje JK
2.Vache SEROBYANSöderhamns JK
3.Oscar h JOHANSSONJudo Club Sundsvall
4.Mats BRECKENamsos Judo Club /NOR
P18 -Elit2 (4)
1.Ilmari PEKKIHauve-kan/FIN
2.Hugo GUSTAFSSONLandvetter JK
3.Sander wærness NÆSSANLevanger Judoklubb /NOR
4.Hamza ABDIVilhelmina JK
P18 -Elit3 (4)
1.Sondre MEIERNamsos Judo Club /NOR
2.Magomed BISULTANOVSöderhamns JK
3.Gunnar andre SKAANESLevanger Judoklubb /NOR
4.Simon LARSSONSödertälje JK
P18 -Elit4 (3)
1.Hans olav KAMMENNamsos Judo Club /NOR
2.Erik STARFELTJudo Club Sundsvall
3.William WESTERLandvetter JK
P18 -Elit5 (2)
1.Hampus KRONBÄCKOxelösunds JK
2.Markus LEONHARDSENLevanger Judoklubb /NOR
P18 AV-1 (3)
1.Simon NILSSONJudo Club Sundsvall
2.Romah O KAHNSuomen kamppailu-urheilijat/FIN
3.Andre wilsgård AURSTADLevanger Judoklubb /NOR
P18 AV-2 (3)
1.Daniel FRISKTäby JK
2.Markus TOPPILAOulun Judokerho/FIN
3.Ole johan OTLOLevanger Judoklubb /NOR
P18 AV-3 (3)
1.Sabatulla KASEMIBollnäs JK
2.Anton DETLEFSENJudo Club Sundsvall
3.Jacob HEDMANSöderhamns JK
P18 AV-4 (3)
1.Eetu NISKANENHauve-kan/FIN
2.Valter WOIVALINÅlands Judoklubb/FIN
3.Arsalan KOHISöderhamns JK
P18 AV-5 (2)
1.Kristoffer KROKSTRÖMJudo Club Sundsvall
2.Altti SIPURASuomen kamppailu-urheilijat/FI
D21 -Elit1 (3)
1.Mathilda ÅKESSONRättviks JK
2.Melina ARAMBUROLandvetter JK
3.Amanda JÖNSSONJudo Club Sundsvall
D21 -Elit2 (3)
1.Stefanie BIEDRONJudo Club Sundsvall
2.Elina BERGVALLJudo Club Piteå
3.Miranda PETTERSSONÅnge JK
H21 -Elit1 (5)
1.Hugo GUSTAFSSONLandvetter JK
2.David AHLQVISTSödertälje JK
3.Vache SEROBYANSöderhamns JK
4.Mats BRECKENamsos Judo Club /NOR
H21 -Elit2 (3)
1.Mika ATTISuomen kamppailu-urheilijat/FIN
2.Joel SIDEBÄCKUppsala JK
3.Sondre MEIERNamsos Judo Club /NOR
H21 -Elit3 (5)
1.Tammar ABBUDJudo Club Sundsvall
2.Simon MELLANDERJudo Club Sundsvall
3.Erik STARFELTJudo Club Sundsvall
4.William WESTERLandvetter JK
5.Hans olav KAMMENNamsos Judo Club /NOR
H21 AV-1 (3)
1.Zebastian PERSSONJudo Club Sundsvall
2.Albin FALLERBYÖstersunds JK
3.Saleh HUSSEINVilhelmina JK
H21 AV-2 (3)
1.Daniel SJÖBLOMBorlänge JK
2.Altti SIPURASuomen kamppailu-urheilijat/FI
3.Kristoffer KROKSTRÖMJudo Club Sundsvall
D -Elit1 (4)
1.Stefanie BIEDRONJudo Club Sundsvall
2.Alexandra BERGKVISTOxelösunds JK
3.Elina BERGVALLJudo Club Piteå
4.Miranda PETTERSSONÅnge JK
H -Nyb1 (2)
1.Saleh HUSSEINVilhelmina JK
2.Camilla LUNDSTRÖMVilhelmina JK
H -Elit1 (3)
1.Ruslan SHELDOVITSINVilhelmina JK
2.Emil HANSSONSollefteå JK
3.Leif LINDGRENPellon JS/FIN
H -Elit2 (3)
1.Simon MELLANDERJudo Club Sundsvall
2.Martin BERGMANÖstersunds JK
3.Karl BJÖRKBOMLjusdals JK
H -Elit3 (4)
1.Saeed KARIMIZADEHJudo Club Sundsvall
2.Markus LAMBACKAKoyama/FIN
3.Mika PITKÄNENOulun Judokerho/FIN
4.Tammar ABBUDJudo Club Sundsvall
H -Elit4 (3)
1.Ismo PIETILÄINENSuomen kamppailu-urheilijat/FIN
2.Larsjohan RÖNNLUNDÅnge JK
3.Hampus KRONBÄCKOxelösunds JK
HV -Nyb1 (2)
1.Fredrik SCHULZEUppsala JK
2.Anders FAGERBLOMJudo Club Sundsvall
HV -Elit1 (4)
1.Artur ARUTYUNYANHudiksvalls JK
2.Mika ATTISuomen kamppailu-urheilijat/FIN
3.Mats NORDINJudo Club Sundsvall
HV -Nyb2 (3)
1.Jimmie PRAHLJudo Club Sundsvall
2.Robert JOHANSSONJudo Club Sundsvall
3.Thomas LINDBLOMTäby JK
HV -Elit2 (2)
1.Dejan COLICNorrköpings JK
2.Hans-göran SUNDSTRÖMJudo Club Sundsvall
HV -Nyb3 (2)
1.Tony WALLINLjusdals JK
2.Linus SHAVONSollefteå JK
HV -Elit3 (3)
1.Rickard IGELSTRÖMOxelösunds JK
2.Larsjohan RÖNNLUNDÅnge JK
3.Micke ANDERSSONLjusdals JK
HV AV-1 (3)
1.Andreas NORDVALLÖstersunds JK
2.Konstantin KARPOVÅlands Judoklubb/FIN
3.Mikael PORTAMOBålsta JK
HV AV-2 (3)
1.Magnus HELLSTRÖMRättviks JK
2.Thomas KÖRNERBålsta JK
3.Jörgen HÄLLUDDBålsta JK
DN -Nyb1 (2)
1.Camilla LUNDSTRÖMVilhelmina JK
2.Lena FRISKÅnge JK
DN -Av1 (2)
1.Runa BJÖRKMANNLevanger Judoklubb /NOR
2.Monica HOLMERSollefteå JK
DN -Elit1 (2)
1.Matilda HYLANDERJudo Club Piteå
2.Felicia GRANUDDLandvetter JK
DN -Elit2 (4)
1.Mathilda ÅKESSONRättviks JK
2.Melina ARAMBUROLandvetter JK
3.Alexandra BERGKVISTOxelösunds JK
4.Emmeli brodersen ERTZAASLevanger Judoklubb /NOR
DN -Elit3 (3)
1.Stefanie BIEDRONJudo Club Sundsvall
2.Elina BERGVALLJudo Club Piteå
3.Miranda PETTERSSONÅnge JK
HN -Nyb1 (3)
1.Daniel FRISKTäby JK
2.Bao ERONENSuomen kamppailu-urheilijat/FI
3.Anders FAGERBLOMJudo Club Sundsvall
HN -Nyb2 (4)
1.Tony WALLINLjusdals JK
2.Abdu RASHIDSöderhamns JK
3.Fredrik ERIKSSONOxelösunds JK
4.Christian SVENSSONBollnäs JK
HN -Av1 (3)
1.Sondre MEIERNamsos Judo Club /NOR
2.Valter WOIVALINÅlands Judoklubb/FIN
3.Markus TOPPILAOulun Judokerho/FIN
HN -Av2 (3)
1.Magnus HELLSTRÖMRättviks JK
2.Jens WALLSTRÖMJudo Club Sundsvall
3.Linus SHAVONSollefteå JK
HN -Elit1 (2)
1.Hugo GUSTAFSSONLandvetter JK
2.Gunnar andre SKAANESLevanger Judoklubb /NOR
HN -Elit2 (3)
1.Lars erik BJÖRÅSLevanger Judoklubb /NOR
2.Konstantin KARPOVÅlands Judoklubb/FIN
3.Ruslan SHELDOVITSINVilhelmina JK
HN -Elit3 (3)
1.Markus LAMBACKAKoyama/FIN
2.Tammar ABBUDJudo Club Sundsvall
3.Larsjohan RÖNNLUNDÅnge JK
HN -Elit4 (3)
1.Simon MELLANDERJudo Club Sundsvall
2.Mika PITKÄNENOulun Judokerho/FIN
3.Fredrik LUNDBERGKramfors JK