Tallinn Judo Cup and Abloy 2010 20.2.2010 Estonia

 Powered by      and organized by     
Categories

Results

DB-25
1.Lehar Madis METSALLIKIppon/EST
2.ALEKSANDRS CHERNISHOVSVsevoloda Zeolnija/R
3.Carl-Gustaf KONTOokami/EST
3.Filipp VAGOS Sosnovõi Bor/RUS
5.Paul-Albert LAASSensei Judokool/EST
5.Siim KALMUSDO/EST
DB-27
1.SANDRO RAZMADZEVsevoloda Zeolnija/R
2.ARTJOMS MELIKOVSVsevoloda Zeolnija/R
3.Raimonds TAUBECarnikava/Lat
3.Joonatan KALDMADO/EST
5.Daniil PROKOSINAfina/EST
5.Kamenev SERGEIBudolinn/EST
DB-30
1.MAKSIMS MELIKOVSVsevoloda Zeolnija/R
2.Uldis NARTISSCarnikava/Lat
3.Jarmo JÜRISOOKempo/EST
3.Messek EGERT-ERVINKempo/EST
5.Joosep KIKASREI/EST
5.Aleksejs NAZAROVSCarnikava/Lat
DB-34
1.ARTURS DANIELS RIZHIJSVsevoloda Zeolnija/R
2.Henri NEEVEREI/EST
3.Viru RALF STIVENAitado/EST
3.Kaspar KURMAitado/EST
5.DANIL MANDRIKOV Buffendo/EST
5.Vladislavs GUKOVSMakkabi Riga/LAT
DB-38
1.ALEKSANDRS DRJANIGINSVsevoloda Zeolnija/R
2.Erik ROOSIKREI/EST
3.Joosep HAUGKuressaare KSK/EST
3.Maksims VOLKOVSMakkabi Riga/LAT
5.Rene Aleksander TRUUTSOokami/EST
5.Ilija PLESSMakkabi Riga/LAT
DB-42
1.Simsons SENONSLIDO/LAT
2.DANIILS TRASCHEEVSVsevoloda Zeolnija/R
3.Maksims SELJUKSMakkabi Riga/LAT
3.MAKSIMS JAKUSHINSVsevoloda Zeolnija/R
5.Birk SEPPREI/EST
5.Trevor TÕNTSAudentes SK/EST
DB-46
1.Richard KUKLANEREI/EST
2.Arina VLADIMIROVAAfina/EST
3.Hannes KURNKohila Aitado/EST
3.Kõu NOORMETSArigato/EST
5.Teor MARKDvigatel/EST
5.Kaspar JEGOROVAitado/EST
DB+46
1.SANDRO HUPENIJAVsevoloda Zeolnija/R
2.Mattias UMALKempo/EST
3.Janari PÄHNREI/EST
3.Martin ZUJEVOokami/EST
5.Susi FRANCOAitado/EST
5.T|c29a|erednit|c29a|enko ALEKSBudolinn/EST
CG-28
1.Daira KROPECarnikava/LAT
2.Anna POLLAKAfina/EST
3.Alvina KOLPAKOVAAfina/EST
CG-32
1.VLADA STEPANOVA Buffendo/EST
2.Caris Helena KAUPOokami/EST
3.Margit OKSMANNOokami/EST
CG-36
1.Debora LEHTSALUKuressaare KSK/EST
2.Aljona BRODSKAJAAfina/EST
3.Serafima NHZAROVACarnikava/LAT
CG-40
1.Anita MASKINAAfina/EST
2.Merlin OJAOTSVõru Rei/EST
3.Catherine RAUDVEREAitado/EST
CG-44
1.Merlyn TÄHEDO/EST
2.Merilin KURNKohila Aitado/EST
3.Siret RÄÄMETAitado/EST
CG-48
1.Lutsar MERILINAitado/EST
2.Indra RAJADO/EST
CG+48
1.Viktoria MIRONOVAAfina/EST
2.Alisa MALÕSEVAAfina/EST
3.Maria MALÕSEVAAfina/EST
CB-27
1.Rifat AKHMETOVSosnovõi Bor/RUS
2.Kristofers ZARINSCarnikava/LAT
CB-30
1.Uldis NARTISSCarnikava/LTU
2.ILJA MANDRIKOV Buffendo/EST
3.Danilov TAUNOKempo/EST
3.Indrek TEDREMATartu DO/EST
CB-34
1.Kirill AKIMOV Sambo 70/RUS
2.Altosar MARKBudolinn/EST
3.Popov JAKOVBudolinn/EST
3.Theodor EHARIDO/EST
5.Slava MALTSENSosnovõi Bor/RUS
5.Arturs NARTISSCarnikava/LTU
CB-38
1.Tarvo JÕGEVAVõru Rei/EST
2.Rene SULGVõru Rei/EST
3.Mihhail SEMITSEVAfina/EST
3.|c28a|arūnas JANU|c29a|ASPeleda/LTU
5.GLEBS STAROVOITSVsevoloda Zeolnija/R
5.Sven PUUSEPPOokami/EST
CB-42
1.Mark POTAPOVPohjakotkas/EST
2.Eduards ZARINSCarnikava/LAT
3.Alexander RADZHABOVSambo 70/RUS
3.Artjems CURKINSMakkabi Riga/LAT
5.Väiko RAITKempo/EST
5.EMILS RAUBISHKOVsevoloda Zeolnija/R
CB-46
1.Raimonds GRAUMANISLIDO/LAT
2.Sumberg OLIVERKempo/EST
3.Sven SÜLLUSTEOokami/EST
3.ANDREJS ZALAISKALNSVsevoloda Zeolnija/R
5.Hans ALLEMANNAitado/EST
5.VSEVOLODS GULAJEVSVsevoloda Zeolnija/R
CB-50
1.Airidas GENYSPeleda/LTU
2.Justas ZILYSPeleda/LTU
3.Paul Arman POGOSJANOokami/EST
3.Kermo NAVAOokami/EST
5.Erik PUISDO/EST
5.Hardy KELLERAitado/EST
CB-55
1.EDUARDS BLUMENTALSVsevoloda Zeolnija/R
2.Kisseljov DENISBudolinn/EST
3.Mattias ROOTALUOokami/EST
3.Hendrik PUNGARDO/EST
5.Anti OLESKIppon/EST
5.Robert PÕLDREOokami/EST
CB-60
1.Artur VAINOAfina/EST
2.Taniel TOOMINGASOokami/EST
3.Karl Mattias EVISALUAitado/EST
CB+60
1.Joosep VIIRAitado/EST
2.Eingard TOPSSensei Judokool/EST
3.Maksimov MIHHAILBudolinn/EST
3.Vladislav ISTRA|c29a|KINLoksa RSK/EST
BG-32
1.Caris Helena KAUPOokami/EST
BG-36
1.Serafima NAZAROVACarnikava/LTU
2.Helge LAPÖNINAitado/EST
3.Lisa NEMIROVASosnovõi Bor/RUS
BG-44
1.Aiga Anita BERZINACarnikava/LAT
2.Karina TELEUCACarnikava/LAT
3.Christine SALLOOokami/EST
BG-48
1.Jenny MÄKIMeido-kan/FIN
2.Katerina ZUBKOLIDO/LAT
BG-52
1.Helena KARUAitado/EST
BG-57
1.Galina DAKINEVICHBudolinn/EST
2.Anastasia TSVETKOVADO/EST
3.Laura PÄRTINSensei Judokool/EST
BG+57
1.Karolina BESSALOVAKibuvits/EST
2.Anette TRAKSDO/EST
BB-34
1.Kirill AKIMOVSambo 70/RUS
2.Sven PUUSEPPOokami/EST
3.Mart VAINOViru Judo/EST
3.Arturs NARTISSCarnikava/LTU
BB-38
1.VLAS STEPANOV Buffendo/EST
2.Aivaras GALATILTISPeleda/LTU
3.Ilya CHERNIKHIVSKIY Sdushor 2/RUS
3.Aleksandrs ANIKINSSatori/LAT
5.Odar ARDvigatel/EST
5.Gusts GARKALNSCarnikava/LTU
BB-42
1.Eduards ZARINSCarnikava/LTU
2.Siim MÄGIOokami/EST
3.Jyri RAJANIEMINummelan Judo/FIN
3.Henri MÄÄTTÄJudo-Kan/FIN
5.TOMS VILCANSVsevoloda Zeolnija/R
5.VADIMS GRIGORJEVSVsevoloda Zeolnija/R
BB-46
1.Artur KIKASPohjakotkas/EST
2.Markus Olaf MILLENDOokami/EST
3.MAKS VRUBLEVSKISVsevoloda Zeolnija/R
3.Ivar VESKUSMikata/EST
5.Vladislavs KASPEROVICSMakkabi Riga/LAT
5.Richard SOIDLAAitado/EST
BB-50
1.Alexey FOMICHEV Sambo 70/RUS
2.Marjo JELLEOokami/EST
3.Oskar TVAURIVantaan Jukara/FIN
3.Kuub JAANUSKempo/EST
5.Martti VOLTAitado/EST
5.TIMOFEJS KOLTUSHKINSVsevoloda Zeolnija/R
BB-55
1.Sander JÄRVISVõru Rei/EST
2.Lissel ALEXANDERSpif judo/SWE
3.Hendrik KIRISTAJAAitado/EST
3.Rokas CVIRKAPeleda/LTU
5.Karl-Kristjan SUIKAitado/EST
5.Ivan ANUFRIEV Sambo 70/RUS
BB-60
1.Teemu KOSKINENVantaan Jukara/FIN
2.Sander LUDVIGTartu DO/EST
3.Kaimar MEKKDO/EST
3.Martin ASTUDNEVAitado/EST
5.ANDREJS KURAMSHINSVsevoloda Zeolnija/R
5.Janis STRAUJUPSCarnikava/LTU
BB-66
1.ALEKSEJS AKIMENKOVsevoloda Zeolnija/R
2.Martin VISTAitado/EST
3.Maksim LASTOTSKINPohjakotkas/EST
3.Artjoms LAIDINENSSatori/LAT
5.Karl-Ernst SAALDO/EST
5.Sami PONSIChikara/FIN
BB-73
1.Mattias KUUSIKTartu DO/EST
2.Hermann PETROVAitado/EST
3.egor TOKAREVKibuvits/EST
BB+73
1.Emil ORUPOokami/EST
2.nikita KOVOLJOVKibuvits/EST